Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

zphodonice 

PANSKÝ RYBNÍK

121 fotek listopad 2015 až duben 2018 - zobrazení
Panský rybník prošel v období října 2017 - dubna 2018 celkovou rekonstrukcí. Ta spočívala v odbahnění silného nánosu sedimentu a odstranění porostu rákosu, což byly společně s obecným suchem v krajině hlavní příčiny nedostatku vody až takřka vyschnutí rybníka. Součástí této akce byly stavební práce - vybudování hráze z gabionů, zřízení požeráku, přivedení pramenných a srážkových vod, dále také úprava odběrného místa, vyprofilování melioračního kanálu a v neposlední řadě také položení svodnice pro dešťovou vodu a její zaústění do rybníka v místě, kde končí zpevněná komunikace Panské směrem k rybníku.
Zhotovitelem byla firma Agromeli s.r.o. Po počátečním pozdějším nástupu firmy a pozdějším zahájení realizace byl posunut původní termín ukončení 10.3.2018 na termín 16.4.2018. Důvodem byly částečně i vícepráce objednané obcí coby součást akce. Stavbu výrazně zkomplikovala a také zdražila netěsnost původní hráze, která byla zjištěna až po jejím částečném odkrytí. Stěna z drátokamenných košů byla za jejími zády těsněna mocnou vrstvou jílu. I přesto nyní pozorujeme netěsná místa a aktivně řešíme utěsnění s dodavatelem stavby. Vodní hladina postupně nastoupává. V nejbližších dnech bude ještě plocha oseta travobylinnou speciální směsí pro tento objekt lokálního biocentra. Následně bychom rádi doplnili lavičky a možná drobné herní prvky a tím vytvořili pěkné místo k vycházkám i odpočinku v krajině.
Celá akce vyšla na 1 399 863,18 Kč bez DPH.
Autorem snímků je Ing. Jitka Bořilová a z větší části pan Ing. Milan Mejzlík (oba členové komise pro životní prostředí). Panu Ing. Mejzlíkovi patří velký DÍK a úcta za neúnavnou práci pro životní prostředí v Hodonicích.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron